BIP

Plikownia

Download

Logowanie


Zapomniałeś hasła?
Cel projektu PDF Drukuj E-mail
Napisał: Administrator   
wtorek, 08 październik 2013

Głównym celem projektu jest wyrównanie dysproporcji edukacyjnych i wzrost kompetencji kluczowych uczniów środowisk wiejskich, wzrost możliwości dydaktycznych nauczycieli do końca 2014r. w Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Krynicznie, Szkole Podstawowej w Wiszni Małej i w Szkole Podstawowej w Psarach poprzez wdrożenie kompleksowego i trwałego programu rozwojowego.

Chcemy, by dzieci z naszej gminy miały równe szanse w dostępie do edukacji, a także by dzięki naszemu projektowi uzyskały wiedzę trudno dostępną na tradycyjnych lekcjach. Dzieci mogą zwiększyć swoją wiedzę z nauk ścisłych w ramach atrakcyjnych zajęć doświadczalnych oraz komputerowych. Zobaczą też, że nauka matematyki nie jest nudna i trudna. Słabsi uczniowie uzyskają dodatkowe zajęcia wyrównawcze pomagające im w nauce. Zainteresowani mogą dowiedzieć się na czym polega dziennikarstwo, redagowanie tekstów i korzystanie ze źródeł danych. Dzieci chcące poprawić swoje zdolności językowe mogą wziąć udział w konwersacjach z języka angielskiego.

Uczniowie ciekawi otaczającego ich świata mogą wziąć udział w zajęciach społeczno-obywatelskich mających podpowiedzieć im, gdzie mieszkają i co się dzieje w ich małej ojczyźnie.

Dla części uczniów szkół podstawowych, a szczególnie dla uczniów gimnazjum przygotowano pakiet zajęć z przedsiębiorczości i doradztwa zawodowego. Chcemy, by nasi uczniowie uzyskali podstawową wiedzę o tym, co chcieliby robić w życiu dorosłym, jak i gdzie się kształcić oraz co uczynić, by nie prosić pracodawców o pracę, lecz stworzyć własne, polskie przedsiębiorstwa.

 

Zmieniony ( wtorek, 08 październik 2013 )
 
wstecz
© 2018 sapo kryniczno
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
BIP